2014 Salomon Spring Trail Series- Week 1

Back to trail series

3.2 Mile Long course Age Week 1
Men’s Open Divison – Long Course
1 Tristan Williams 28 19:40
2 Michael Farmer 24 20:35
3 Adam Marsh 31 23:16
4 John Lamneck 35 23:53
5 David Demello 24:53
6 Keith Hartshorn 40 27:45
7 Chris Brockett 24 31:13
8 Peter Gagnon 45 37:57
9 Dan Palmer 42 46:44
Women’s Open Divison – Long Course
1 Margaret Graciano 28 23:15
2 Leslie Beckwith 38 23:49
3 Kyla Brustin 33 25:39
4 Kate Lamneck 35 27:22
5 Susan Thompson 39 28:32
6 Laura Lombardo 39 29:08
7 Megan Johnson 27 29:35
8 Angela Lanzillo 43 34:04
9 Michelle Hartshorn 38 35:21
10 Mariah Palmer 24 38:51
11 Bethanie Bouchard 32 42:08
12 Andrea Berthiaume 44 43:02
13 Ashley Andy 25 44:37
14 Jennifer McCarthy 41 45:25
15 Lori Palmer 44 47:16
Men’s Masters Divison – Long Course
1 Paul Bazanchuk 59 22:38
2 Steven Fisher 47 24:45
3 Dan Doherty 52 25:22
4 Bill Earle 59 28:19
5 Ben Wilcox 50 30:02
6 Andrew Howe 59 31:33
7 Mike Pelchat 59 31:43
8 Skip Spadaccini 57 33:49
9 Bryant Alden 48 33:52
10 Bill Paiva 55 42:08
11 Mike Brosnan 60 42:40
12 Moe Parent 58 48:48
Men’s Junior Division – Long Course
1 Andrew Doherty 14 24:39
2 Jeffrey Palmer 13 38:52
Women’s Masters Divison – Long Course
1 Laura Brockett 54 30:26
2 Patti Alden 48 32:22
3 Priscilla Gorveatt 53 35:25
4 Libby Smith 59 36:45
5 Madeleine Ryan 56 40:08
6 Regina Ferreira 55 41:33
7 CaroleAnne Andy 47 44:38
8 Donna Parent 54 48:48
Women’s Grand Master Division – Long Course
1 Rosemary Good 67 41:18
Men’s Grand Master Division – Long Course
1 Jesse Walker 71 54:11
Women’s Junior Division – Long Course
1 Tabitha Fortin 13 60:17
Girl’s Youth Division – Long Course
1 Shea Cooney 8 60:24
2.3 Mile Short Course
Men’s Open Division – Short Course
1 Jamie Welch 38 29:32
2 Steven Iannuzzi 43 31:46
Women’s Open Division – Short Course
1 Linda Rich 44 28:06
2 Lauren Ripa 27 28:38
3 Julie Ferland 29 28:46
4 Gina Welch 35 31:00
5 Kelly Gagnon 39 32:40
6 Amy Wilson 43 36:46
Women’s Master Division – Short Course
1 Sherrill Tracy 59 25:16
Girl’s Youth Division – Short Course
1 Isabel Micucci 11 24:36
2 Cora Treiss 9 36:46
3 Aine Muzerall 7 39:40
Boy’s Youth Division – Short Course
1 Parker Welch 8 29:31
Women’s Walking Divison – Long Course
1 Sue Wemyss 54 48:02
2 Brenda Adam 49 63:30
2 Kelly Judson-Bacon 48 63:30
4 Christine Fleming 63 65:00
4 Kim Henry 66 65:00
6 Julie Cooney 41 78:42
6 Karen Keller 45 78:42
Women’s Walking Divison – Short Course
1 Leann Muzerall 48 40:14
2 Liz Brickley 45 43:20
2 Tina LaPierre 43 43:20
4 Susan Chapman 65 43:32
5 Karen Aubin 52 43:55
5 Peggy Brickley 46 43:55
7 Michelle O’Donnell 46:49
7 Sharon O’Neill 56 46:49
7 Ann Phair 57 46:49
7 Denise Spoor 54 46:49
7 Rondi Stearns 55 46:49
Girl’s Youth Walk Division – Short Course
1 Grace Brickley 8 42:18
2 Emma LaPierre 9 42:19
back to top