Results, Week 1 – 2010 Montrail Spring Trail Running Series

Logos for Montrail, Smartwool, Pearl iZumi, SportHill, and Mount Washington Valley Sports Massage

« Back to Montrail Spring Trail Running Series

Long Course: 3.6 Miles | Short Course: 2 Miles | Mini Course: Mini :)

Place Name Age Week 1
Mens Open Division – Long Course
1 Curtis Moore 29 26:14
2 Ryan Triffitt 35 26:36
3 Dave Sartory 32 32:48
Womens Open Division – Long Course
1 Meredith Piotrow 42 28:54
2 Pamela Clay-Storm 43 29:52
3 Susan Thompson 35 31:59
4 Meg Skidmore 25 35:35
5 Laura Conchelos 31 41:35
6 Joan Heysler 43 49:03
Mens Masters Division – Long Course
1 Steve Piotrow 47 24:40
2 Dan Doherty 48 27:54
3 Howie Wemyss 59 35:49
4 Charles Greenhalgh 50 36:07
5 Skip Spadaccini 53 37:39
6 Michael Cruise 62 41:27
Mens Grand Master Division – Long Course
1 Peter Szawlowski 67 31:32
Womens Masters Division – Long Course
1 Sue Wemyss 50 28:11
2 Madeleine Ryan 52 35:19
3 Mary Doherty 46 41:05
4 Mary Anne Surette 59 44:38
5 Rosemary Good 63 44:46
6 Cheryl Rocheleau 51 46:35
Mens Junior Division – Long Course
1 Sean Doherty 14 28:07
Mens Open Division – Short Course
1 Paul McClary 43 26:03
Womens Open Division – Short Course
1 Sarah Sartory 32 25:54
2 Sarah Duffy 44 27:34
3 Christine Thompson 42 29:30
Womens Masters Division – Short Course
1 Lynette Norton 56 38:35
Womens Grand Master Division – Short Course
1 Liz Szawlowski 77 34:22
Mens Junior Division – Short Course
1 Timmy Ryan 12 24:20
2 Frank Thompson 12 25:01
Womens Junior Division – Short Course
1 Lizzy Duffy 13 24:32
Boys Youth Division – Short Course
1 Neville White 11 25:00
2 Darren Piotrow 11 25:36
3 Foster Piotrow 9 26:41
4 Oliver Clay – Storm 9 36:43
Girls Youth Division – Short Course
1 Madisyn Buteau 6 44:08
2 Autumn Brown 10 48:39
3 Olivia Boucher 8 58:17
Boys Youth Division – MINI
1 Ethan Clay-Storm 6 18:05
Womens Open Division – MINI
1 Leanne Brown-Muzerau 44 22:04
Mens Walking Division – Long Course
1 Hank Benesh 28 85:15
Mens Walking Grand Masters Division – Long Course
1 David Roberts 66 56:04
Womens Walking Division – Long Course
1 Angela Brown 41 48:32
2 Sharon O’Neill 52 64:30
3 Martha Benesh 61 84:30
Womens Walking Grand Masters Division – Long Course
1 Betsy Kent 78 78:36
Mens Walking Division – Short Course
1 Matt Buteau 32 44:12
Mens Walking Division – Short Course
1 Zane Brown 13 56:36
Womens Walking Division – Short Course
1 Pam Hall 62 43:47
2 Carol Roberts 49:06
3 Christine Fleming 59 52:47
4 Jen Buteau 34 57:05
back to top