Final Points – 2011 Salomon Spring Trail Running Series

Spring Trail Running Series Home

Place Name Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Total
Men’s Open Division – Long Course
1 Jason Raehl 3 1 1 DNS 1 1 2 3 9
2 Tristan Williams DNS DNS 4 1 2 2 1 1 11
3 Jeremiah Hawkins 1 2 3 2 4 DNS 3 5 15
4 Otto Neumuth 4 3 2 DNS 3 3 DNS 2 17
5 Steve Day 5 5 DNS 3 5 4 4 6 26
6 Jeff Lane 7 4 5 DNS 6 5 5 9 32
7 Allen Rodgers 10 7 *DNS 5 DNS 7 6 8 43
8 Todd Butler 11 *DNF 10 7 8 8 7 10 50
Men’s Junior Division – Long Course
1 Sean Doherty 1 DNS 1 1 1 1 2 DNS 7
2 Darren Piotrow 2 2 2 2 2 2 1 DNS 11
Women’s Open Division – Long Course
1 Margaret Graciano 1 1 DNS 1 1 1 1 1 6
2 Lori Emery 2 2 1 DNS 2 2 3 *DNS 12
3 Courtney Brady DNS 5 3 4 3 3 DNS 4 22
4 Meredith Piotrow 5 4 2 3 DNS 6 4 DNS 24
5 Michelle Jarvie 6 8 DNS 5 5 4 8 5 33
6 Christine Thompson DNS 10 6 6 7 8 9 DNS 46
7 Jenn Dougherty 10 11 7 7 6 DNS 10 7 47
8 Alysia Nelson 9 DNS DNS 8 8 7 11 8 51
Men’s Master Division – Long Course
1 Dan Doherty 1 1 1 1 1 1 5 4 6
2 Jim Drew 3 2 2 DNS 2 2 2 1 11
3 Charles Greenhalgh 4 DNS DNS 2 4 3 3 2 18
4 Skip Spadaccini 5 4 DNS 3 5 5 4 3 24
Men’s Grand Master Division – Long Course
1 Jesse Walker 1 1 1 1 1 1 1 1 6
Women’s Master Division – Long Course
1 Sue Wemyss 1 1 2 DNS 1 DNS 1 1 7
2 Laura Brockett 2 2 1 1 DNS 1 2 2 9
3 Madeleine Ryan 3 3 DNS 2 DNS 2 2 3 15
4 Mary Doherty 4 DNS 3 3 2 3 4 5 19
5 MaryAnne Surette DNS 4 4 4 3 4 DNS 4 23
6 Libby Smith 6 6 5 5 4 5 5 DNS 30
7 Mimi Wong 7 7 7 6 5 6 6 6 36
Women’s Junior Division – Long Course
1 Ava Jackson DNS 1 1 1 1 DNS 1 1 6
Men’s Open Division – Short Course
1 Tyler Bergmeier 1 1 2 1 DNS 1 1 *DNS 7
Men’s Master Division – Short Course
1 Steve Piotrow DNS 2 1 1 2 2 1 DNS 9
1 Will White DNS DNS 2 2 1 1 2 1 9
Women’s Open Division – Short Course
1 Kathy Bowie *DNS 1 1 1 1 1 1 3 6
2 Linda Rich 1 4 2 DNS 2 3 2 2 12
3 Kelly Evans 3 DNS 3 2 3 4 DNS 4 19
Boy’s Youth Division – Short Course
1 Andrew Doherty 1 1 1 1 1 1 3 2 6
2 Wilder Byrne *DNS 2 2 2 2 2 1 1 10
3 Foster Piotrow DNS 2 2 2 2 2 1 DNS 11
4 Garrett Kearns 2 4 DNS 4 4 4 3 DNS 21
Girl’s Youth Division – Short Course
1 Ellory Kearns 1 3 DNS 1 1 2 1 DNS 9
Women’s Walking Dvision – Long Course
1 Sharon O’Neil 2 3 3 1 1 1 DNS 1 9
Men’s Walking Division – Short Course
1 Jim McDevitt 1 1 1 DNS 1 1 1 1 6
Women’s Walking Division – Short Course
1 Dot McCann 3 1 2 DNS 2 1 2 1 9
2 Regina Ferreira 1 DNS DNS 1 3 3 1 2 11
3 Nancy Davis *DNS DNS 6 5 1 2 4 4 22
4 Penny Miller *DNS 4 6 6 5 DNS 3 4 28
5 Lisa White DNS 3 6 6 DNS 5 5 4 29
Boy’s Youth Walking Division – Short Course
1 Hayden Miller *DNS 1 1 1 1 DNS 1 1 6
1 Caleb White DNS 1 1 1 1 1 1 1 6
2 Micah White DNS 3 3 3 DNS 1 3 3 16
Girl’s Youth Walking Division – Short Course
1 Annika Miller *DNS 1 2 1 1 DNS 1 1 7

back to top