Results, Week 6 – 2011 Salomon Spring Trail Running Series

Spring Trail Running Series Home

Place Name Age Week 6
Mens Junior Division – Long Course
1 Sean Doherty 15 23:35
2 Darren Piotrow 12 36:20
Mens Open Division – Long Course
1 Jason Raehl 26 23:50
2 Tristan Williams 25 24:08
3 Otto Neumuth 26 24:18
4 Steve Day 44 27:05
5 Jeff Lane 35 29:49
6 Thomas Seidel 31 33:47
7 Allen Rodgers 26 33:50
8 Todd Butler 45 45:53
Womens Open Division – Long Course
1 Margaret Graciano 25 27:59
2 Lori Emery 36 29:56
3 Courtney Brady 25 33:12
4 Michelle Jarvie 31 35:50
5 Megan Johnson 24 36:14
6 Meredith Piotrow 43 36:20
7 Alysia Nelson 33 40:41
8 Christine Thompson 43 41:59
Mens Masters Division – Long Course
1 Dan Doherty 49 26:44
2 Jim Drew 60 30:20
3 Charles Greenhalgh 51 31:10
4 David Raehl 58 33:10
5 Skip Spadaccini 54 35:33
Mens Grand Master Division – Long Course
1 Jesse Walker 68 62:17
Womens Masters Division – Long Course
1 Laura Brockett 32:54
2 Madeleine Ryan 53 37:23
3 Mary Doherty 47 39:23
4 MaryAnn Surette 60 39:53
5 Libby Smith 56 41:59
6 Mimi Wong 43:41
Mens Open Division- Short Course
1 Tyler Bergmeier 39 27:44
Mens Master Division- Short Course
1 Will White 50 24:12
2 Steve Piotrow 48 26:40
Womens Open Division – Short Course
1 Kathy Bowie 26:40
2 Rachel Vose 46 31:46
3 Linda Rich 41 31:47
4 Kelly Evans 45:48
Boys Junior Division- Short Course
1 Frank Thompson 13 27:43
Boys Youth Division – Short Course
1 Andrew Doherty 11 25:32
2 Wilder Byrne 11 27:35
2 Foster Piotrow 10 27:35
4 Garrett Kearns 11 29:35
Girls Youth Division- Short Course
1 Nina Badger 29:44
2 Helen Badger 9 32:45
2 Ellory Kearns 11 32:45
Boys Youth Division- MINI Course
1 Willem Badger 6 21:39
Girls Youth Division- MINI Course
1 Lillian Bergmeier 6 24:08
Womens Open Division – MINI Course
1 Miranda Bergmeier 42 24:08
2 Stephanie Kennedy 42 26:11
Mens Walking Division- MINI Course
1 Hank Benesh 29 26:26
Womens Walking Division- MINI Course
1 Martha Benesh 26:26
Womens Walking Division – Long Course
1 Sharon O’Neill 53 63:32
Boys Youth Walking Division- Short Course
1 Caleb White 8 59:40
1 Micah White 4 59:40
Mens Walking Division – Short Course
1 Jim McDevitt 65 47:51
Womens Walking Division – Short Course
1 Dot McCann 63 47:51
2 Nancy Davis 51 54:07
3 Sue Chapman 62 59:23
3 Regina Ferreira 52 59:23
5 Lisa White 45 60:07

back to top