2014- Salomon Spring Trail Series – Week 4

Back to trail series

There’s a Black Fly in My Eye 10 mi Trail Race & Relay

3.2 MILE Long course Week 4
Men’s Open Divison – Long Course
1 Tristan Williams 28 19:17
2 Michael Farmer 24 19:42
3 Jeremiah Hawkins 32 21:44
4 Adam Marsh 31 22:52
5 John Lamneck 35 23:23
6 David Demello 24:32
7 Corey Howard 25:03
8 Keith Hartshorn 40 26:38
9 Dan Buteau 42 27:16
10 Chris Brockett 24 31:32
11 Peter Gagnon 45 36:02
Brent Trail 26 DNS
Bobby Langlands 21 DNS
Dan Palmer 42 DNS
Ian Carlisle 22 DNS
Joe DellaValla 39 DNS
Matt Burkett 30 DNS
Steve Korzen 44 DNS
Women’s Open Divison – Long Course
1 Margaret Graciano 28 22:36
2 Leslie Beckwith 38 23:18
3 Kyla Brustin 33 25:18
4 Susan Thompson 39 26:39
5 Meg Skidmore 28 26:41
6 Sarah Brockett 23 26:44
7 Laura Lombardo 39 27:03
8 Kate Lamneck 35 27:27
9 Megan Johnson 27 27:54
10 Emma Donohoe 22 28:01
11 Victoria Giron 40 33:58
12 Mariah Palmer 24 34:05
13 Michelle Hartshorn 38 34:06
14 Samantha Santy 22 35:10
15 Amy Wilson 43 41:38
16 Lori Palmer 44 42:55
17 Andrea Berthiaume 44 44:39
Carrie Burkett 28 DNS
Bethanie Bouchard 32 DNS
Gemini DeMers 23 DNS
Kim Hoyt 34 DNS
Angela Lanzillo 43 DNS
Ashley Andy 25 DNS
Men’s Masters Divison – Long Course
1 Dan Doherty 52 23:57
2 Steven Fisher 47 25:17
3 Bill Earle 59 26:32
4 Mike Pelchat 59 30:09
5 Skip Spadaccini 57 31:46
6 Bruce Hill 58 35:34
7 Mike Brosnan 60 38:15
8 Moe Parent 58 40:51
Paul Bazanchuk 59 DNS
Ben Wilcox 50 DNS
Andrew Howe 59 DNS
Bryant Alden 48 DNS
Mark Kelley 57 DNS
Bill Paiva 55 DNS
Men’s Junior Division – Long Course
1 Andrew Doherty 14 25:38
2 Jeffrey Palmer 13 32:28
Women’s Masters Divison – Long Course
1 Laura Brockett 54 27:56
2 Madeleine Ryan 56 33:01
3 Libby Smith 59 36:04
4 Sherrill Tracy 59 38:24
5 Donna Parent 54 40:51
6 Brenda Adam 49 52:48
6 Kelly Judson-Bacon 48 52:48
Priscilla Gorveatt 53 DNS
Patti Alden 48 DNS
Elaine Lowe 48 DNS
Julie Cooney 41 DNS
CaroleAnne Andy 47 DNS
Women’s Grand Master Division – Long Course
1 Rosemary Good 67 39:28
Men’s Grand Master Division – Long Course
Jesse Walker 71 DNS
Women’s Junior Division – Long Course
Tabitha Fortin 13 DNS
Girl’s Youth Division – Long Course
Gianna Bouchard 10 DNS
Nadia Bouchard 8 DNS
Men’s Open Division – Short Course
Jamie Welch 38 DNS
Steven Iannuzzi 43 DNS
Dean Rifanburg 41 DNS
Men’s Master Division – Short Course
1 Rick Treiss 52 25:50
Women’s Open Division – Short Course
1 Julie Ferland 29 25:43
2 Linda Rich 44 26:03
3 Jessica DellaValla 39 26:46
4 Lauren Ripa 27 27:42
5 Gina Welch 35 27:53
6 Jennifer McCarthy 41 29:32
7 Kelly Gagnon 39 32:41
8 Tina LaPiere 43 39:38
Women’s Master Division – Short course
1 Sue Wemyss 54 17:48
2 Lisa Brown 46 31:02
3 Peggy Brickley 46 34:36
4 Karen Aubin 52 35:22
Girl’s Youth Division – Short Course
1 Isabel Micucci 11 22:20
2 Cora Treiss 9 25:50
3 Molly DellaValla 7 26:46
4 Grace Brickley 8 34:30
5 Emma LaPierre 9 39:38
Aine Muzerall 7 DNS
Boy’s Youth Division – Short Course
1 Parker Welch 8 27:30
Boy’s Youth Division – MINI Course
1 Joseph Boyer 9 11:54
Joseph DellaValla 6 DNS
John DellaValla 2 DNS
Women’s Master Division – MINI Course
Sally Grand 48 DNS
Women’s Walking Divison – Long Course
1 Laurel Smith 56 52:08
2 Christine Fleming 63 63:07
2 Kim Henry 66 63:07
Karen Keller 45 DNS
Women’s Walking Divison – Short Course
1 Susan Chapman 65 40:44
2 Sharon O’Neill 56 43:27
3 Michelle O’Donnell 57 45:09
3 Denise Spoor 54 45:09
Leann Muzerall 48 DNS
Ann Phair 57 DNS
Rondi Stearns 55 DNS