Results Week 1 – 2013 Salomon Trail Running Series

 Spring Running Series Home

Long Course 3.3 miles | Short Course 2.4 miles | Mini Course .5 miles

Mens Open Division – Long Course
1 Tristan Williams 27 20:32
2 Sean Doherty 17 22:37
3 Michael Wejchert 26 23:15
4 John Lamneck 34 24:15
5 Aaaron Gorban 38 26:39
6 Jeremiah Hawkins 31 27:48
7 Tony Jerome 37 27:49
8 Mike Laracy 29:26
9 Tyler Bergmeier 41 30:38
10 Dan Palmer 41 43:22
11 Steve Korzen 43 49:40
Mens Junior Division – Long Course
1 Andrew Doherty 13 28:29
2 Jeffrey Palmer 12 38:52
Womens Open Division – Long Course
1 Leslie Beckwith 37 24:13
2 Leah Hart 23 26:36
3 Kate Lamneck 34 30:04
4 Diane French 22 30:30
5 Meg Skidmore 28 31:41
6 Megan Johnson 26 32:24
7 Victoria Giron 39 33:22
8 Angela Lanzillo 42 35:01
9 Christine Thompson 45 35:31
10 Janet Valliere 42 35:57
11 Melissa Jerome 35 36:14
12 Ariel Palmer 21 39:53
13 Mariah Palmer 23 39:54
14 Bethanie Bouchard 31 42:28
15 Laura Huesers 28 42:30
16 Lori Palmer 43 43:08
17 Michelle Hartshorn 37 44:10
18 Jennifer Dougherty 41 44:23
19 Lori Korzen 42 46:36
20 Ashley Andy 24 47:39
21 Melissa Roman 28 51:53
22 Jenifer Sims 32 52:11
23 Kim Hoyt 64:44
23 Merrilee Wilson 37 64:44
Mens Masters Division – Long Course
1 Ian Blair 50 25:45
1 Brad Clarke 46 25:45
3 Paul Bazanchuk 58 27:45
4 Ben Wilcox 49 28:35
5 Bill Earle 58 28:49
6 Dan Doherty 51 29:26
7 Skip Spadaccini 56 32:34
8 Bill Goodrich 55 33:24
9 Mike Pelchat 58 35:05
10 Andrew Hartford 64 41:35
11 Mike Brosnan 59 41:39
Mens Grandmaster Division – Long Course
1 Peter Szawlowski 70 32:10
Womens Masters Division – Long Course
1 Laura Brockett 53 29:25
2 Madeleine Ryan 55 38:14
3 Libby Smith 58 39:23
4 Tami Hartley 51 45:30
5 Aldea D’Alfonso 57 47:14
6 CarolAnne Andy 46 47:35
Womens Open Division – Short Course
1 Nicky Pizzo 41 29:11
2 Linda Rich 43 30:33
3 Lauren Ripa 26 33:21
4 Lisa Brown 45 33:30
Womens Master Division – Short Course
1 Sherrill Tracy 58 32:14
Womens Grandmaster Division – Short Course
1 Liz Szawlowski 80 39:42
Womens Walking Division – Long Course
1 Sue Chapman 64 55:27
2 Regina Ferreira 54 55:28
Womens Walking Division – Short Course
1 Laurel Smith 55 42:54
2 Miranda Bergmeier 44 53:30
3 Ann Phair 57 57:25
3 Denise Spoor 53 57:25
Girls Youth  Walking Division – Short Course
1 Lillian Bergmeier 8 53:30

Comments are closed.