Week 2- 2012 Salomon Fall Trail Running Series

Fall Series Home

PLACE Name Age Week 2
Long Course 3.6 miles
Men’s Open Divison – Long Course
1 Jeremiah Hawkins 30 24:49
2 Wayne Peterson 38 26:37
3 Jon MacMillan 26 30:18
4 Brian Sweet 40 31:02
5 Doug Griesel 37 31:03
6 Mark Ahlstrom 31:56
7 Tyler Bergmeier 41 33:21
Mike Laracy 42 DNS
Ryan McAdams 24 DNS
Men’s Junior Division – Long Course
1 Todd Bouchard 16 48:00
Gavin Yahna 15 DNS
Women’s Open Divison – Long Course
1 Meg Skidmore 27 28:52
2 Susan Thompson 37 30:26
3 Megan Johnson 25 32:09
4 Kori Marchowsky 32:28
5 Rebecca Briber 36 34:38
6 Victoria Giron 38 38:37
7 Amy Sweet 33 38:43
8 Christine Thompson 44 39:03
9 Amy Wilson 41 43:02
10 Ashley Andy 23 50:30
10 CaroleAnne Andy 45 50:30
Suzanne Laughland 38 DNS
Whitney Nelson 26 DNS
Men’s Masters Divison – Long Course
1 Paul Bazanchuk 57 26:20
2 Dan Doherty 50 26:59
3 Jim Drew 62 29:49
4 Skip Spadaccini 55 34:20
5 Ed Shanshala 48 36:04
6 Peter Brockett 52 36:46
7 Bill Earle 57 38:48
8 Bryant Alden 47 45:55
Bruce Hill 56 DNS
Women’s Masters Divison – Long Course
1 Sue Wemyss 52 28:23
2 Laura Brockett 53 32:13
3 Patti Alden 46 39:14
4 Tami Hartley 50 41:41
5 Cheryl Rocheleau 54 43:51
Women’s Grand Master Division – Long Course
1 Rosemary Good 66 44:31
Short Course 2.3 miles
Men’s Open Division – Short Course
1 Dean Rifanburg 39 18:12
Women’s Master Division – Short Course
1 Denise Jackson 61 31:23
Mini Course 3/4 of a mile
Women’s Open Division – MINI Course
1 Miranda Bergmeier 44 21:19
2 Stephanie Kennedy 43 21:59
Victoria Laracy 37 DNS
Girl’s Youth Division – MINI Course
1 Lillian Bergmeier 7 21:16
2 Caroline Yahna 7 40:40
Boy’s Youth Division – MINI Course
1 Collin Laracy 4 24:14
2 Beckett Clark 5 50:33
3 Patrick Laughland 5 DNS
Women’s Walking Division – Mini
1             Stephanie Kennedy      43          21:59
Men’s Walking Division – Long Course
1 Jim McDevitt 66 69:49
Women’s Walking Divison – Long Course
1 Susan Chapman 63 61:53
2 Regina Ferreira 53 61:54
3 Dot McCann 65 69:49
Women’s Walking Divison – Short Course
1 Penny Miller 45 34:55
2 Nancy Clark 48 41:09
2 Darlene Drew 43 41:09
2 Kim Perley 49 41:09
2 Ardis Yahna 46 41:09
6 Christine Fleming 61 56:52
6 Kimberly Henry 64 56:52
Stephanie Kennedy 43 *DNS

Comments are closed.