Week 5 – 2012 Salomon Fall Trail Running Series

Fall Running Home

PLACE Name Age Week 5
3.6 MILE Long course
Men’s Open Divison – Long Course
1 Jeremiah Hawkins 30 25:06
2 Brian Sweet 40 26:44
3 Mike Laracy 42 28:14
4 Doug Griesel 37 30:56
Wayne Peterson 38 DNS
Mark Ahlstrom DNS
Jon MacMillan 26 DNS
Tyler Bergmeier 41 DNS
Ryan McAdams 24 DNS
Men’s Junior Division – Long Course
1 Frank Thompson 14 35:08
Gavin Yahna 15 DNS
Todd Bouchard 16 DNS
Women’s Open Divison – Long Course
1 Meg Skidmore 27 28:06
2 Megan Johnson 25 32:01
3 Suzanne Laughland 38 32:29
4 Rebecca Briber 36 34:18
5 Amy Sweet 33 38:52
6 Susan Thompson 37 39:46
7 Victoria Giron 38 40:22
8 Christine Thompson 44 40:26
9 Amy Wilson 41 42:57
10 CaroleAnne Andy 45 49:41
Kori Marchowsky DNS
Whitney Nelson 26 DNS
Ashley Andy 23 DNS
Men’s Masters Divison – Long Course
1 Paul Bazanchuk 57 26:35
2 Jim Drew 62 30:26
3 Peter Brockett 52 33:00
4 Bill Earle 57 33:54
5 Bruce Hill 56 34:04
6 Skip Spadaccini 55 35:24
7 Ed Shanshala 48 37:02
Dan Doherty 50 DNS
Bryant Alden 47 DNS
John Low 55 DNS
Women’s Masters Divison – Long Course
1 Sue Wemyss 52 28:07
2 Laura Brockett 53 35:33
3 Tami Hartley 50 43:24
Cheryl Rocheleau 54 DNS
Patti Alden 46 DNS
Women’s Grand Master Division – Long Course
1 Rosemary Good 66 43:56
Men’s Open Division – Short Course
1 Dean Rifanburg 39 19:30
Women’s Master Division – Short Course
Denise Jackson 61 DNS
Tami Hartley 50 *DNS
Martha Benesh 64 DNS
Women’s Open Division – MINI Course
1 Miranda Bergmeier 44 20:53
Women’s Master Division – MINI Course
Martha Benesh 64 DNS
Girl’s Youth Division – MINI Course
1 Lillian Bergmeier 7 20:31
Caroline Yahna 7 DNS
Boy’s Youth Division – MINI Course
1 Collin Laracy 4 18:02
Beckett Clark 5 DNS
Patrick Laughland 5 DNS
Women’s Walking Division – MINI Course
1 Stephanie Kennedy 43 20:21
Men’s Walking Division – Long Course
Jim McDevitt 66 *DNS
Women’s Walking Divison – Long Course
1 Regina Ferreira 53 59:45
Susan Chapman 63 *DNS
Dot McCann 65 *DNS
Victoria Giron 38 *DNS
Men’s Walking Division – Short Course
1 Jim McDevitt 66 44:35
Women’s Walking Divison – Short Course
1 Susan Chapman 63 40:48
2 Dot McCann 65 44:35
3 Christine Fleming 61 49:52
3 Kimberly Henry 64 49:52
Nancy Clark 48 DNS
Ardis Yahna 46 DNS
Darlene Drew 43 DNS
Kim Perley 49 DNS
Sharon O’Neill 54 DNS
Stephanie Kennedy 43 *DNS
Penny Miller 45 DNS

Comments are closed.